Zurapović slušao sočne psovke srpske zvijezde, bosanski sudija odmah pokazao kakav je čovjek

Sport

Društvene mreže su usijane. Srbi uglavnom za bolan poraz krive sudije. Neki i od košarkaša kao i trener Svetislav Pešić su poslije meča prozvali sudijsku trojku.

Ipak, daleko od toga da su sudije nisu znale pripaziti i srpske košarkaše što pokazuje i jedna scena sa početka treće četvrtine sa Bogodanom Bogdanovićem u centru pažnje.

Sudije su napravile jednu grešku što je dovelo do nesporazuma i određene rasprave Bogdanovića i LeBrona Jamesa, a Zurapović je bio taj koji je smirivao situaciju.

Zurapović je objasnio Jamesu o čemu se radi, zatim je nešto rekao i Bogdanoviću, ali se kapiten reprezentacije Srbije nije smirio te je počeo da psuje.

“M*š u pi*ku materinu, bre”, glason i jasno je poručio Bogdanović, a sve je savršeno čuo i razumio najbolji sudija iz Bosne i Hercegovine.Iako je Bogdanović zbog nesportskog ponašanja i sočnih psovki možda zaslužio i tehničku grešku, Zurapović je odlučio da se napravi gluh te je oprostio sve srpskom košarkašu.

Kada su se strasti smirile u izjavi poslije utakmice Bogdanović se ponio maksimalno sportski te je odlučio da ne komentariše suđenje.

“Igrali smo najbolje moguće, mogli smo da damo još koji šut i to je košarka. Oni su dali mi smo promašili i šta je tu je znam na šta aludirate i nećemo to komentarisati to nije na nama”, rekao je sjajni playmaker.

Srbija je igrala odlično sve do posljednjih nekoliko minuta meča. Imali su Orlovi u jednom trenutku i 17 poena prednosti, ali su na kraju poraženi 95:91.

Izabranicima Svetislava Pešića sada ostaje borba za bronzanu medalju i to u reprizi posljednjeg Mundobasketa protiv reprezentacije Njemačke.