“Bosanski Messi” Pogledajte kako je Esmir Bajraktarević igrača Ajaxa “poslao po ćevape”

VIJESTI

Esmir Bajraktarević, 19-godišnji fudbaler New England Revolutiona, sinoć je debitovao u dresu fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine.

U teškom porazom Zmajeva od Nizozemske u Eindhovenu (2:5) bio je jedina svijetla tačka i zaslužio je prolaznu ocjenu za ono što je pokazao na terenu.

U igru je ušao u 68. minuti umjesto Denisa Huseinbašića, a 73. minuti maestralnom asistencijom “preko pola terena” servirao je priliku za Edina Džeku koju je kapiten Zmajeva pretvorio u pogodak.

“Bosanski Messi” je još u nekoliko poteza na terenu opravdao svoj nadimak, a njegovu lucidnost na svojoj koži osjetio je i Wout Weghorst fudbaler Ajaxa, koji u jednom trenutku nije znao gdje se nalazi.

Bajraktarević je Nizozemca “poslao po ćevape” i probacio mu je loptu kroz noge, a Weghorstu nije preostalo ništa nego da novopečenog Zmaja oštro faulira i prekine obećavajući napad naše reprezentacije. Video je preko noći postao viralan.

Inače, ovakvi potezi su Bajraktarevića specijalnost.