KADA SRBIN NE MOŽE SAM TU JE BOSANAC DA GA BRANI: “Zvijer” krenula na Tadića, a onda je došao Džeko

VIJESTI

Fenerbahče se nije uspio plasirati u Ligu prvaka. Nakon velike drame i 120 minuta igre meč sa Lilleom je okončan rezultatom 1:1, a susret je obilježila situacija s Edinom Džekom i Dušanom Tadićem sa jedne te Ribeirom sa druge strane.

Nakon poraza od 2:1 u prvom meču kada je za Fenerbahče bila kobna sudijska nadoknada slična scena je viđena i na stadionu Sukru Saracoglu i to u posljednjim minutama meča.

Sve je slutilo da će utakmica ići na penale, ali je u nekoliko minuta prije kraja dosuđen kazneni udarac za Lille. David je poslao loptu u jednu, a Dominika Livakovića u drugu stranu.

Tako je Fenerbahče doživio prvi neuspjeh u ovoj sezoni pošto je jedan od prioriteta bio plasman u grupnu fazu Lige prvaka. Utakmica na stadionu Sukru Saracoglu je sasvim očekivano bila napeta uz dosta sukoba s obje strane.

U prvom poluvremenu 190 cm visoki Ribeiro se sukobio sa Tadićem kada mu je presjekao put prilikom pokušaja da izvede korner.

Nakon toga je stameni štoper prišao srpskom veznjaku agresivno s ciljem da ga isprovocira, ali je Tadić pognuo glavu te je odlučio da izbjegne bilo kakav duel.

Kad je vidio šta se dešavalo na scenu je stupio Džeko koji se suprostavio Ribieru, nešto mu je dobacio, poslije čega se fudbaler Lillea povukao i više nije pravio probleme.

Džeko je definitivno postupio kapitenski te je stao u odbranu svog saigrača. Poznato je da ima odličan odnos s Tadićem pa njegova reakacija uopšte ne iznenađuje.

Iako su ih mnogi otpisivali Bosanac i Srbin su u duelima protiv Lillea pokazali da će biti udarne igle Fenerbahčea i u novoj sezoni te da Mourinho ozbiljno na njih računa.

Uvrede iz prošle sezone

Za Džeku i Tadića je ovo druga sezona u Fenerbhačeu, a u prvoj su imali određenih problema s navijačima kada je srpski veznjak poslije jednog meča reprezetnacije pokazao tri prsta.

“Normalno je da pokušavaju da pronađu nešto oko nas jer nas se boje. Skoro 24 sata provodimo zajedno”, kazali su Džeko i Tadić tom prilikom.

“Niko ne treba vjerovati šta zlonamjerni ljudi govore. Niko nema vremena za takve gluposti. Očekuje nas meč za tri dana i želimo ostati prvi na tabeli.”

U prvoj sezoni Džeko i Tadić nisu uspjeli donijeti titulu na Sukru Saracoglu. Nema sumnje da će učiniti sve da to urade pod vodstvom Jose Mourinha.