Oglasi - Advertisement

“Činjenica da BHT nije emitovao dodjeljivanje zlatne medalje Novaku Đokoviću i intoniranje himne ‘Bože pravde’ je bruka i sramota, i još jedan direktan pokazatelj i dokaz da BHT nikako nije televizija svih u BiH, već isključivo samo jednog malog dijela Federacije BiH”, izjavio je za Srnu delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH Radovan Kovačević.

Kovačević je rekao “da ova bruka i sramota ide na njihov obraz, ali ništa ne može zaustaviti veliko slavlje svih građana RS-a, svih građana Srbije, i velike većine svijeta koja je danas svjedočila da je Novak Đoković najbolji sportista svih vremena ikada na svijetu.”

Oglasi - Advertisement

“Očigledno je da na BHT nisu mogli podnijeti da čuju himnu ‘Bože pravde’, ali evo, da im, i mi iz Republike Srpske, obećamo da će u narednom periodu najljepšu himnu ‘Bože pravde’ slušati sve češće i češće”, rekao je za Srnu Kovačević, koji je i glasnogovornik SNSD-a.

Najbolji srbijanski teniser Novak Đoković, podsjećamo, osvojio je zlato na Olimpijskim igrama u Parizu, savladavši u finalnom meču Španca Carlosa Alkaraza sa 2:0 u setovima (7:6, 7:6).

Olimpijsko zlato bilo je jedino odličje koje je nedostajalo Đokoviću, rekorderu po broju grand slem titula i po broju sedmica provedenih na prvom mjestu ATP liste.

Nakon prenosa teniskog meča, BHT nije emitovala dodjeljivanje olimpijskog zlata, nego je program nastavljenjem emitovanjem vijesti.